Biz Kimiz

Merhabalar

Biz gümüş alanlar firmasıyız. Fakat öyle kuyumcu gibi değiliz. Kuyumcular işlenmemiş ham has külçe halinde ekspertizi raporlu gümüşleri alırken biz bizzat evinize gelip hassas terazimizle gümüş eşyalarınızı tartarak satın alıyoruz.  Gümüş alanlar firmamızın geçmişi 1988 yılına dayanmakta olup 2011 yılına kadar ikinci el eşya ile birlikte yaparken 2011 yılından itibaren profesyonel olarak gümüş alım satımı yapmaya başladık. Gümüş alım satımı için gümüşü iyi tanımak gerekmektedir. Tabiki bizde bir çok kez kazık yiyerek gümüş işini öğrendik.   🙂 Kolay olmadı, Zorlu süreçlerden Geçtik,

Gümüş işine girmeme sebep olan şey aslında 2011 yılında divas pırlanta’da çalışmam oldu, orda her an her dakika gümüşün altının içinde olunca ister istemez insanın içine işliyor. Ve benimde gümüş alım satım serüvenim bu şekilde başladı. Tabi ki bu işi kolay öğrenmedik başımdan geçen bir kaç tane acı tecrübeyi sizlerle paylaşmak isterim

İlk zamanlarımda gümüş çatal bıçak ve kaşık takımı getirdi bir müşteri bende hemen tartarak satın aldım. Sonra bu gümüşleri biriktirip potamı dolduracak kadar olunca tek tak makine ile kesmeye başladığım sırada birde ne göreyim toz parçaçıkları uçuşmaya başladı. Meğer o gümüş kaşık, bıçak setinin saplarının içi ağır olsun diye kum ile dolu oluyor etraf çemberi de kurşun oluyormuş, anlayacağınız 70 gramlık bir kaşığın gerçekte sadece 10 veya 12 gramlık gümüşü oluyormuş, Yaklaşık 1000 liralık bir tecrübe sonucu bunu öğrenmiş oldum. Bir sonraki tecrübem ise Prinç ham madde üzerine kalın bir katman gümüş kaplama yapılmış ve malesef sahte damga basılmış, 900 ayar diye bir damga ki bunu basmak çok da zor değildir. yeter’ki insan sahtekar olmak istesin.  Neyse bu’da  bir süt takımı idi ortalama 3 kilo civarı geliyordu. Normal şartlarda 900 ayar gümüş erittiğiniz zaman 800 ayar civarı bir haslık verir bizde 700 ayar üzerinden hesaplama yaparak alırız ki gramda 100 ayar kadar bir kar elde etmemiz gerekir. Neyse bu gümüşümüzü de erittiğimizde 400 ayar gümüş geldi yani 300 ayar karşılığı kadar tutarımız bizim tecrübemiz oldu.

Şimdi gümüş alım satımında özel ilaçlarımızla hem gümüş olup olmadığını tespit ediyoruz. Hemde gümüş ayarını tespit ediyoruz. Profesyonel manada bu işi yaptığımız için müşteri memnuniyetini ön planda tutmaya çalışıyoruz.

Yazar: Bekir Günay

İrtibat Tel: 0216 566 29 29 gsm: 0532 276 73 12

Etiketler: ” gümüş alanlar, biz kimiz, gümüş alım satım, 900 ayar gümüş, 800 ayar gümüş,sahte gümüş,gümüş nasıl anlaşılır”

Leave a comment